Το ΟΠΑ φιλοξένησε καθηγητές και φοιτητές από το University of Illinois at Urbana Champaign

Το ΟΠΑ φιλοξένησε  καθηγητές και φοιτητές από το University of Illinois at Urbana Champaign

Δεκαοκτώ φοιτητές του Gies College of Business, του University of Illinois συνοδευόμενοι από τον Assistant Dean καθηγητή κ. Jewell White, την καθηγήτρια κα Tiffany White και την υπεύθυνη του Πανεπιστημίου στην Ελλάδα κυρία Γ. Σερμαμόγλου επισκέφθηκαν το ΟΠΑ. Τους υποδέχθηκαν ο Αντιπρύτανης Διεθνούς Συνεργασίας και Ανάπτυξης Καθηγητής Β. Παπαδάκης καθώς και οι καθηγητές Σ. Μπλαβούκος και Π. Βαρθαλίτης.

Οι φοιτητές ενημερώθηκαν από τον κο Αντιπρύτανη για το Πανεπιστήμιο και τις διεθνείς του συνεργασίες και είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν παρουσιάσεις από τους καθηγητές Μπλαβούκο και Βαρθαλίτη με θέμα την Ελληνική Κρίση και την αντιμετώπισή της.