OPEN DAYS ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ | 12 & 13 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2022

«OPEN DAYS»

12 & 13 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2022

ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ ΟΠΑ

Η Μονάδα Πρακτικής Άσκησης και Διασύνδεσης με την Αγορά Εργασίας ΟΠΑ καλεί τις φοιτήτριες και τους φοιτητές σε 2 μέρες γνωριμίας και ενημέρωσης, για την Πρακτική Άσκηση.

Σας περιμένουμε την Τρίτη 12 και την Τετάρτη 13 Απριλίου 2022, οποιαδήποτε ώρα από τις 11.00 έως τις 13.00, στο Φουαγιέ του Αμφιθεάτρου Αντωνιάδου* να συζητήσουμε και να επιλύσουμε τις απορίες σας!

Θέματα προς συζήτηση:

• Όροι και προϋποθέσεις συμμετοχής
  • Αιτήσεις Φοιτητών
  • Περίοδοι υλοποίησης Πρακτικής Άσκησης
  • Πρακτικές Συμβουλές

Η συγκεκριμένη εκδήλωση δεν αντικαθιστά το Σεμινάριο Πρακτικής Άσκησης που θα υλοποιηθεί κανονικά μετά το Πάσχα.

* Για τη συμμετοχή στα Open Days ισχύουν οι όροι και προϋποθέσεις συμμετοχής στην εκπαιδευτική διαδικασία (μέτρα για την αποφυγή διάδοσης του COVID-19)

** Οι φοιτητές που σκοπεύουν να πραγματοποιήσουν Πρακτική Άσκηση την Καλοκαιρινή Περίοδο οφείλουν να δηλώσουν το μάθημα της πρακτικής άσκησης στο Εαρινό Εξάμηνο.