Παροχή οικονομικών ενισχύσεων σε προπτυχιακους φοιτητές του ΟΠΑ για το έτος αναφοράς 2021-22

Παροχή οικονομικών ενισχύσεων σε προπτυχιακούς φοιτητές του Ο.Π.Α.

Στο πλαίσιο υλοποίησης του Υποέργου «Βελτίωση των δυνατοτήτων πρόσβασης στη φοιτητική ζωή στο ΟΠΑ» της πράξης «Υποστήριξη Παρεμβάσεων Κοινωνικής Μέριμνας Φοιτητών του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών», που συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο – ΕΚΤ) και από εθνικούς πόρους μέσω του Ε.Π. «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση», το Ο.Π.Α. θα παρέχει οικονομικές ενισχύσεις €600 σε προπτυχιακούς φοιτητές που ανήκουν σε ευαίσθητες κοινωνικές ομάδες για το έτος αναφοράς 2021-2022. Οι αιτήσεις θα γίνονται ηλεκτρονικά από τις 18/1/2023 μέχρι και τις 8/2/2023 μέσω του παρακάτω συνδέσμου, στον οποίο παρέχονται περισσότερες πληροφορίες για τις αιτήσεις και η σύνδεση προς τη φόρμα υποβολής αιτήσεων:

Όλα τα δικαιολογητικά που απαιτούνται για την υποβολή αίτησης χορηγούνται και υποβάλλονται ηλεκτρονικά.

Τελευταία ενημέρωση: 07-04-2023