Προκήρυξη νέων θέσεων για το ακαδημαϊκό έτος 2021-2022

Το  Διατμηματικό Πρόγραμμα  Μεταπτυχιακών Σπουδών (Δ.Π.Μ.Σ) με τίτλο «Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού»  (MSc in Human Resource Management),των τμημάτων Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας και Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας,  της Σχολής Διοίκησης Επιχειρήσεων του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, έχει ως αντικείμενο την ανάπτυξη των συμμετεχόντων ώστε να ανταποκρίνονται με επιτυχία στους διοικητικούς αλλά και στους στρατηγικούς – αναπτυξιακούς ρόλους της Διοίκησης Ανθρώπινου Δυναμικού. Στο ΔΠΜΣ γίνονται δεκτοί κάτοχοι τίτλου του πρώτου κύκλου σπουδών Α.Ε.Ι, της ημεδαπής ή ομοταγών, αναγνωρισμένων από το ΔΟΑΤΑΠ, ιδρυμάτων της αλλοδαπής σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 34 του ν. 4485/2017.

Η έναρξη των μαθημάτων του Προγράμματος πραγματοποιείται τον Οκτώβριο του 2021 και προσφέρονται δύο τμήματα Σπουδών:

• Τμήμα Πλήρους Φοίτησης (full time) για φοιτητές χωρίς επαγγελματικές υποχρεώσεις, με ελάχιστη διάρκεια φοίτησης τρία (3) εξάμηνα
  • Τμήμα Μερικής Φοίτησης (part time) για στελέχη επιχειρήσεων (τουλάχιστον δυο έτη προϋπηρεσίας μετά τη λήψη του πτυχίου), με ελάχιστη διάρκεια φοίτησης τέσσερα (4) εξάμηνα.

Για τη φοίτηση στα παραπάνω τμήματα απαιτείται η καταβολή τελών φοίτησης (σύμφωνα με το ΦΕΚ3082/27-7-2018, άρ.8 και το Ν.4485/2017, αρ.35). Για το Τμήμα Πλήρους Φοίτησης, τα τέλη φοίτησης, ορίζονται σε πέντε χιλιάδες (5000) Ευρώ και για το Τμήμα Μερικής Φοίτησης ορίζονται σε έξι χιλιάδες οκτακόσια (6800) Ευρώ.

Το πρόγραμμα λειτουργεί σύμφωνα με τις διατάξεις του Κανονισμού Λειτουργίας (ΦΕΚ 3840/6-9-2018) και του Ν.4485/2017.

Η διαδικασία αποδοχής και αξιολόγησης των αιτήσεων υποψηφιότητας είναι κυλιόμενη και πραγματοποιείται σε επιμέρους κύκλους:

• Η καταληκτική ημερομηνία αποδοχής αιτήσεων του 1ου κύκλου είναι η Πέμπτη 29/04/2021
  • Η καταληκτική ημερομηνία αποδοχής αιτήσεων του 2ου κύκλου είναι η Τρίτη 01/06/2021

Ο αριθμός των θέσεων είναι περιορισμένος και οι αιτήσεις αξιολογούνται με σειρά προτεραιότητας.

Προκήρυξη του ακαδ.έτους 2021-2022, κριτήρια επιλογής, χρήσιμες οδηγίες