7η Εκδήλωση - "Ο Παγκόσμιος Στόχος 11 για τη Βιώσιμη Ανάπτυξη των Πόλεων"

Το Δίκτυο Οικονομικών Βιβλιοθηκών διοργανώνει για το 2023 νέο κύκλο διαλέξεων με επίκεντρο την Ατζέντα 2030 και τους 17 στόχους του Οργανισμού Ηνωμένων Εθνών (ΟΗΕ) για τη βιώσιμη ανάπτυξη με τίτλο "Βιώσιμη Ανάπτυξη: οι 17 Στόχοι του ΟΗΕ".
Η έβδομη εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 18.1.2023 και ώρα 11πμ-12μμ διαδικτυακώς, μέσω Webex, με τίτλο "Ο Παγκόσμιος Στόχος 11 για τη Βιώσιμη Ανάπτυξη των Πόλεων" και ομιλήτρια την Καθηγήτρια “Βιώσιμης Τοπικής και Περιφερειακής Ανάπτυξης – Αστικής Ανασυγκρότησης” του Τμήματος Οικονομίας και Βιώσιμης Ανάπτυξης του Χαροκοπείου Πανεπιστημίου
κα Ρόιδω Μητούλα.
Σύντομο βιογραφικό της ομιλήτριας θα βρείτε εδώ.
Η εκδήλωση απευθύνεται σε επαγγελματίες που εργάζονται σε βιβλιοθήκες, αρχεία, κέντρα τεκμηρίωσης και άλλους φορείς, σε φοιτητές καθώς και σε κάθε πολίτη που ενδιαφέρεται να ενημερωθεί και να προσεγγίσει την έννοια της βιώσιμης ανάπτυξης και των Στόχων του ΟΗΕ.

Η διάλεξη θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά και η συμμετοχή σε αυτή είναι ελεύθερη κατόπιν εγγραφής.

Δείτε την ανακοίνωση