Το Τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών διοργανώνει το 4ο Ετήσιο Διεθνές Συνέδριο της Academy of Sustainable Finance, Accounting, Accountability and Governance (ASFAAG) στις 1-2 Ιουλίου 2024.

Το θέμα του συνεδρίου είναι «The Role of Accounting, Finance & Governance in the Net Zero Era». Στις δύο ημέρες του συνεδρίου θα παρουσιασθεί σύγχρονη έρευνα και γνώση για τον πολύπλευρο ρόλο που καλούνται να διαδραματίσουν η λογιστική, η χρηματοοικονομική και η διακυβέρνηση στη μετάβαση προς ένα βιώσιμο και καθαρό μέλλον.

Αυτό το συνέδριο συγκεντρώνει κορυφαίους ερευνητές, επαγγελματίες και υπεύθυνους χάραξης πολιτικής για να συζητήσουν προκλήσεις και ευκαιρίες στη νέα εποχή αλλά και να οραματιστούν το μέλλον της λογιστικής και της χρηματοοικονομικής σε αυτό το πλαίσιο.

Περισσότερες πληροφορίες παρέχονται στο σύνδεσμο: Welcome - ASFAAG

Τελευταία ενημέρωση: 03-07-2024